VYBERTE SI S NAMI SPRÁVNY TABLET

Chcete si už konečne sami vybrať správny tablet? S výberom vám pomôžeme a jednoducho vás prevedieme krok za krokom od základných vlastností, cez hlavné parametre, až po lúštenie inzerátu na internetovom obchode alebo v letáku. V každej časti navyše nájdete upozornenie, na čo si dať pozor, a jasné odporúčanie s výberom. Ak si ani potom nebudete vedieť rady, využite našu poradňu, kde vám otázky zodpovedia odborníci.

Držíte v ruke leták s ponukou tabletov a neviete, čo jednotlivé údaje znamenajú? Poďme sa pozrieť detailnejšie na údaje, ktoré môžete na letáku nájsť:
lustime-inzerat-tablet
Lenovo TAB P10 64GB LTE Black

Tablet - Qualcomm Snapdragon 450 Octa Core 1,8Ghz, dotykový 10.1" 1920x1200 IPS, RAM 4GB LPDDR3, eMMC 64GB, GPS, 4G/LTE, WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.2, USB-C, microSD (až 256GB), webkamera 5 Mpx + 8 Mpx, batéria 7000mAh, Google Android 8.1 Oreo, podpora viacerých používateľských účtov, reproduktory Dolby Atmos, čítačka otlačkov prstov, batéria 7000mAh s podporou rýchleho nabíjania, podpora Lenovo Keyboard Case

x

Batérie a napájanie

Batérie zaisťujú fungovanie tabletu bez nutnosti pripojenia k zdroju elektrickej energie. Dnešné batérie sú veľmi ľahké, majú vysokú životnosť a dlhú výdrž.

Bezdrôtové pripojenie

Ide o prostriedky určené na bezdrôtovú komunikáciu. Wi-Fi sa spravidla používa na bezdrôtové pripojenie k internetu, Bluetooth na komunikáciu so zariadeniami a 4G LTE na pripojenie k internetu, nech už ste kdekoľvek.

Procesor (CPU)

Procesor je centrálny „mozog“ tabletu, ktorý riadi a vykonáva príkazy zadané používateľom. Procesor je tvorený výpočtovými jadrami, ktoré spolu s frekvenciou určujú jeho výkon.

Operačná pamäť (RAM)

Operačná pamäť RAM sa používa na dočasné uchovávanie informácií, s ktorými tablet pracuje. Sú tu uložené napríklad dáta spúšťaných programov a operačného systému. Po vypnutí sa jej obsah zmaže.

Displej

Displej, alebo tiež obrazovka, slúži na zobrazenie deja na tablete. Delia sa podľa veľkosti, rozlíšenia a typu.

Periférie

Pod periférie možno zaradiť ďalšie príslušenstvo, ktoré je k tabletu pripojené. Môžu ním byť myši, externé reproduktory alebo externé klávesnice. Pripájajú sa do voľného konektora alebo bezdrôtovo.

Úložisko

Ako už názov napovedá, úložisko slúži na uloženie používateľských dát, ako sú obrázky, videá, hudba, dokumenty a nainštalované programy. Zároveň je na ňom nainštalovaný aj operačný systém.

Operačný systém

Operačný systém je základný program, bez ktorého by sme nemohli tablet používať. Tvorí používateľské prostredie a rozhranie na jednoduché ovládanie tabletu.

AKO ĎALEJ?

Teraz viete všetko o hardvéri tabletov a budete sa v nich jednoduchšie orientovať. Pozrite sa aj do časti „Recenzie“, kde sa môžete nechať inšpirovať skúsenosťami iných.