VYBERTE SI S NAMI SPRÁVNY TABLET

Chcete si už konečne sami vybrať správny tablet? S výberom vám pomôžeme a jednoducho vás prevedieme krok za krokom od základných vlastností, cez hlavné parametre, až po lúštenie inzerátu na internetovom obchode alebo v letáku. V každej časti navyše nájdete upozornenie, na čo si dať pozor, a jasné odporúčanie s výberom. Ak si ani potom nebudete vedieť rady, využite našu poradňu, kde vám otázky zodpovedia odborníci.

POTREBUJEM TABLET?

1.

tablet-2Tablety sú určené predovšetkým pre tých, ktorí nepotrebujú aktívne vytvárať obsah a poslúži im najmä na sledovanie webového obsahu, hranie hier, chatovanie s priateľmi, púšťanie hudby a sledovanie videí.

Ak máte v pláne obsah aj vytvárať, je lepším variantom menší notebook s otočnou obrazovkou, ktorý môžete používať aj ako tablet.

2.

NA ČO HO BUDEM POUŽÍVAŤ?

tablet-2Pri výbere by ste sa mali zamyslieť nad otázkou, ako a na čo budete tablet používať. Na väčšinu základných aktivít (sledovanie videí, chatovanie a pod.) stačia základné dvoj až štvorjadrové procesory, ak sa na ňom chcete hrať aj hry, mali by ste vyberať z výkonnejších osemjadrových procesorov a modelov s 3 GB RAM a viac.

3.

MÁM SI VYBRAŤ MENŠÍ, ALEBO VÄČŠÍ TABLET?

Jedným z hlavných kritérií pri výbere by mala byť veľkosť tabletu. V tomto prípade by ste sa mali rozhodovať predovšetkým s ohľadom nato, ako často chcete tablet prenášať, prípadne či veľký tablet naplno využijete. Na výber máte z 7" až 10" prevedení.

Tablety s uhlopriečkou medzi 7-8“ majú menšie rozmery, ľahko si ich teda vezmete do ruky, kabelky či tašky a deťom sa ľahšie používajú. Ako zástupcu môžeme uviesť napríklad Lenovo TAB E8.

Väčšie tablety sú presný opak. Neponúknu tak malé rozmery a hmotnosť, za to však poskytujú vyšší komfort pri sledovaní filmov. Tieto tablety najviac ocenia používatelia, ktorí neplánujú tablet často prenášať. Zástupcu v tejto kategórii tvorí napríklad obľúbený Lenovo TAB P10.

ČO ĎALEJ?

Teraz už viete, aký druh tabletu hľadáte, môžete sa preto začať zaoberať jeho parametrami a výbavou. Sekcia "Kľúčové parametre" vás s nimi jednoducho oboznámi.